Slow Jogging, Nordic Walking i Boot Camp – zadbaj o formę z AWF Katowice!

Ruszyły bezpłatne zajęcia: Trening zdrowotny w Mieście Nauki. Slow jogging, Nordic Walking i Boot Camp prowadzone będą przez specjalistów Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach z Zakładu Lekkiej Atletyki, a wszystko w ramach Europejskiego Miasta  Nauki Katowice 2024. To dobry pomysł na wypełnienie noworocznych postanowień! Organizatorzy zapraszają osoby pełnoletnie.

10.01.2024 ruszyły pierwsze zajęcia ze Slow jogging i Nordic Walking. Będą się odbywać w każdą środę o 18:00 na stadionie miejskim MOSIR w Katowicach przy ulicy Asnyka do końca maja. Uczestnicy poznają poprawną technikę biegu i Nordic Walking, dowiedzą się jak dobrać sprzęt, obciążenia treningowe i intensywność zajęć do aktualnych umiejętności. W każdy czwartek natomiast na stadion AWF Katowice o 18:00 na Boot Camp organizatorzy zapraszają amatorów treningu funkcjonalnego. Taka aktywność pomaga w rozwoju zdolności motorycznych, buduje wytrzymałość i siłę. To idealny sposób na dotrzymanie noworocznych postanowień związanych z ruchem i poprawienie kondycji.

- Proponujemy aktywność fizyczną o umiarkowanej intensywności, dobrą dla każdego, a dodatkowo pod okiem ekspertów AWF Katowice, którzy udzielą wskazówek i odpowiedzą na każde pytanie. Nie ma lepszego sposobu na zadbanie o dobrą formę niż regularne ćwiczenia. Spotykamy się w środy na stadionie miejskim przy ul. Asnyka, a w czwartki na stadionie AWF Katowice, ul Kościuszki 82 - o 18:00. Ruch to zdrowie – zapraszamy!mówi koordynator projektu dr Ryszard Grzywocz, kierownik zakładu Lekkiej Atletyki AWF Katowice i dodaje: nasz cykl to także doskonałe przygotowanie do corocznej imprezy Szkoły Mistrzów, czyli XV Katowickiego Festiwalu Biegowego im. Jerzego Kukuczki. Warto zacząć niezależnie od pogody!

Sport to uniwersalny język, który łączy ludzi. Na zajęciach nie zabraknie endorfin, pozytywnej energii i radosnej integracji. Tak spożytkowany czas z pewnością zaowocuje świetnym samopoczuciem i dobrą formą fizyczną. Zajęcia w grupie to także idealny sposób na nowe znajomości, a wspólny wysiłek sprzyja wymianie doświadczeń i nawiązywaniu relacji.  Na zajęcia nie trzeba się zapisywać. Obowiązuje komfortowy strój sportowy adekwatny do warunków atmosferycznych.